Czekam na komentarze!
Co zrobić jak potrzebujesz samochodu?
Czasami zachodzi potrzeba wypożyczenia samochodu. Powody mogą być różne, na przykład daleki wyjazd gdzie nie opłaca się jechać własnym samochodem.
Dlatego tak popularne są wypożyczalnie w okolicach lotnisk. Bo właśnie wypożyczenie samochodu kiedy się przyleciało z odległego kraju jest najlepszym sposobem na uzyskanie pełnej mobilności. Poza tym taki samochód ma już pakiet wszelkich ubezpieczeń wiec nie trzeba się niczym martwić.
Samochód dostaniemy wyczyszczony, odświeżony i sprzątnięty. Zwykle również umyty. Do tego większość wypożyczalni dysponuje nowymi autami lub prawie nowymi. Tak więc w takim układzie można się cieszyć nowym, wypucowanym autkiem za relatywnie niewielkie pieniądze.
Samochód zastępczy
Jest wiele sytuacji kiedy możliwość otrzymania samochodu zastępczego jest bardzo przydatna.
Jest tak zwłaszcza kiedy auto jest nam niezbędne do dojazdów do pracy lub innej ważnej aktywności. Tak więc jak nasz własny samochód się zepsuje i musi trafić na dłużej do mechanika to część warsztatów ma do dyspozycji swoich klientów samochody zastępcze. Dzięki temu nasze auto może stać ile trzeba a my nic nie tracimy.
Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku stłuczki lub innej kolizji drogowej. Jeśli nasz samochód zostanie zniszczony całkowicie (szkoda całkowita) to minie sporo czasu zanim kupimy nowy. W tym czasie można użyć samochodu zastępczego.
W przypadku stłuczki można otrzymać samochód zastępczy na czas naprawy naszego auta. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie.
O ubezpieczeniu
Zakres świadczeń
Ogólnie ubezpieczenie assistance zawiera kilka najczęściej spotykanych świadczeń. Zakres świadczeń może być stały lub zależeć od wybranej przez ubezpieczonego wersji i może mieć kilka wariantów (wysokość pokrywanych kosztów, rodzaj świadczeń, zakres terytorialny, częstotliwość korzystania z usług itp.).
Zakres ubezpieczenia i oferowanych usług może być też zróżnicowany pod względem grup celowych. Na przykład w przypadku ubezpieczeń assistance dla grup najbardziej uprzywilejowanych może on obejmować, oprócz usług ogólnych (assistance medyczny, turystyczny, domowy, drogowy), także specjalny pakiet concierge z niemal nieograniczonym spektrum usług organizacyjnych. Na przykład w razie wypadku assistance turystyczny może zapewniać nie tylko transport do placówki medycznej i pokrycie kosztów leczenia, ale również opiekę nad jego rodziną lub osobą towarzysząca.
Rodzaje ubezpieczeń assistance
Ze względu na rodzaj świadczenia, ubezpieczenia assistance można je podzielić na:
Assistance komunikacyjny ? zapewnienie ochrony kierowcy i pasażerom w czasie podróży samochodem w zakresie pomocy technicznej i medycznej. Pomoc udzielana jest w razie wypadku czy awarii pojazdu, może polegać na udostępnieniu informacji o lokalizacji najbliższego serwisu, naprawie pojazdu, dostarczeniu paliwa lub uruchomieniu silnika (np. zimą), dodatkowym holowaniu, wynajmie pojazdu zastępczego, zakwaterowaniu w hotelu, umożliwieniu kontynuacji podróży lub powrotu. Z reguły podstawowy pakiet assistance jest oferowany bezpłatnie jako dodatek do polis OC oraz AC. Ten rodzaj usługi jest najpopularniejszy.
Assistance medyczny ? zapewnienie pomocy i obsługi medycznej ubezpieczonemu oraz członkom jego rodziny. Przykładowo usługi te obejmować mogą telefoniczną informację medyczną, organizację i pokrycie kosztów m.in. opieki w domu po hospitalizacji, wizyty lekarza i pielęgniarki, czy transportu medycznego, udostępnienie urządzeń monitorujących stan zagrożenia życia8.
Assistance domowy ? obejmuje m.in. usługi specjalistów (np.: elektryka, hydraulika, szklarza, stolarza, ślusarza czy dekarza), pogwarancyjną naprawę urządzeń komputerowych oraz sprzętu RTV i AGD. Możliwe jest również uzyskanie pomocy w codziennych czynnościach, takich jak m.in. organizowanie opieki nad zwierzętami domowymi. W sytuacjach takich jak pożar czy zalanie, usługa może obejmować transport ocalałego mienia, dozór mienia, czyszczenie mebli, sprzątanie mieszkania, zapewnienie zakwaterowania ubezpieczonemu i jego rodzinie.
Assistance w podróży ? pomoc w wypadkach losowych w trakcie wyjazdów turystycznych, zwłaszcza organizacja pomocy medycznej, telefoniczne wsparcie informacyjne, pomoc w organizacji i zaplanowaniu dalszej podróży, telefoniczne wsparcie medyczne czy pomoc w razie konieczności wcześniejszego powrotu. Ten rodzaj assistance jest często uzupełnieniem ubezpieczenia turystycznego i ma zapewnić pokrycie kosztów i organizację procesu leczenia w obcym kraju, utraty bagażu czy wydatków w razie rezygnacji z wyjazdu.
Assistance prawne ? zapewnienie dostępu do informacji oraz pomocy prawnej poprzez np. przesyłanie wzorów umów, aktów prawnych czy umawianie wizyt w kancelariach prawnych, także telefoniczny dostęp do porad prawnych i informacji związanych z prawami konsumentów do reklamacji.
Assistance dla firm ? pomoc w zachowaniu ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstwa w razie poważnych problemów, specjalistyczne infolinie.
Inne: np. pomoc w przypadku utraty torebki, utraty danych przechowywanych na elektronicznych nośnikach pamięci etc.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ubezpieczenie_assistance
Co to jest samochód?
Autosegment C ? niższa, średnia klasa samochodów osobowych, które cechuje zwarta, kompaktowa budowa zapewniająca jednak względny komfort jazdy dla 4 dorosłych osób i umiarkowanie dużą przestrzeń na bagaż. Stąd także inna nazwa segmentu - segment samochodów kompaktowych.
Samochody te są przeznaczone zarówno do jazdy po mieście, jak i w trasie stanowiąc rodzaj kompromisu pomiędzy samochodami małymi i dużymi. W ramach tego segmentu dostępne są zarówno zwrotne i wygodne do stosowania w mieście hatchbacki, jak i sedany oraz kombi pełniące rolę limuzyny za umiarkowane pieniądze.
Oprócz tego na bazie podwozia samochodów z segmentu C wielu producentów produkuje rozmaite hybrydy od małych crossoverów po małe minivany (np.: Toyota Corolla Verso lub Citroën Xsara Picasso). Jest to najliczniejszy i najbardziej konkurencyjny segment rynku samochodów osobowych.
Do przykładowych modeli w tej klasie należą:
Alfa Romeo Giulietta
Audi A3
BMW serii 1
Citroën C4
Citroën C4L
Citroën DS4
Chevrolet Cruze
Dodge Caliber
Fiat Bravo
Ford Focus
Honda Civic
Hyundai i30
Kia Cee'd
Łada Priora
Lancia Delta
Mazda 3
Mercedes-Benz klasy B
Mitsubishi Lancer
Nissan Pulsar
Opel Astra
Peugeot 308 (Samochód Roku 2014)
Peugeot 408
Proton Gen-2
Renault Fluence
Renault Mégane
SEAT León
Škoda Octavia
Subaru Impreza
Suzuki SX4
Toyota Auris
Toyota Corolla
Volkswagen Beetle
Volkswagen Golf
Volvo C30
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Autosegment_C
Co to jest samochód?
Nazewnictwo
Słowo samochód utrwaliło się w języku polskim jeszcze w czasach II Rzeczypospolitej, kiedy to zostało wybrane, w drodze konkursu, na słowo określające automobil. Termin samochód pochodzi od słów sam i chód, a więc określa pojazd samodzielnie się poruszający, czyli z własnym napędem. Spośród innych, branych pod uwagę słów, można wspomnieć określenie samojedź.
Historia
Osobny artykuł: Historia samochodu.
Nad pojazdami napędzanymi parą myślano już w XVII wieku. W 1678 roku Ferdinand Verbiest miał zademonstrować taki pojazd cesarzowi chińskiemu, jednak nie ma na to żadnych dowodów. Dlatego za pierwszego konstruktora ? wynalazcę pojazdu mechanicznego ? uznaje się Francuza o nazwisku Nicolas-Joseph Cugnot, który zaprezentował swoje pionierskie dzieło napędzane silnikiem parowym w roku 1769.
W 1870 roku Austriak Siegfried Marcus skonstruował, nienadający się do powszechnego użytku, prototyp pojazdu mechanicznego z benzynowym silnikiem o zapłonie iskrowym. Z kolei inny konstruktor, Niemiec Karl Benz, zbudował swój trzykołowy automobil w roku 1885 (w 1886 uzyskał patent). W tych samych latach prace w dziedzinie silników spalinowych oraz pojazdów napędzanych takimi silnikami prowadzili wspólnie Wilhelm Maybach i Gottlieb Daimler. Nie wiadomo jednak dokładnie, kto, jako pierwszy, skonstruował zastosowany do napędu samochodów silnik o spalaniu wewnętrznym.
Napęd
Napęd samochodu stanowi silnik. Najczęściej wykorzystywanym w samochodach typem silnika jest silnik spalinowy tłokowy. Produkowane są również samochody wyposażone jedynie w silnik elektryczny, czyli samochody elektryczne. Innym rodzajem napędu stosowanym w samochodzie jest napęd hybrydowy, będący połączeniem silnika spalinowego i silnika elektrycznego.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Samoch%C3%B3d
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz